Aktualitete

Lajm i madh: Gjykata Speciale nuk e prekë Presidentin Hashim Thaçin

Vizita e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova të enjten në Kosovë pritet që t’i jap dritën e gjelbër arrestimeve dhe aktakuzave të para të kësaj gjykate.Por, aktakuza e parë e kësaj gjykate tashmë është ngritur. Avokati dhe njohësi i çështjeve juridike, Arianit Koci i ka thënë “arbresh.info” se aktakuza …

Artikulli i plotë »

“Adelë! Bardhi me Sanijen të lanë amanet tek ne, na fal që qemë vonë…” (foto)

Një nga mikeshat më të ngushta të gazetares së ndarë nga jeta, Adela Xhamanit, Fatmira Nikolli i ka dedikuar fjalë rrënqethëse 31-vjeçares që u nda tragjikisht nga jeta në moshën 31-vjeçare të hënën e shkuar. Ja mesazhi i plotë i Fatmirës: Adelë, a kishte të drejtë Brian Weiss për “Shpirtin”? …

Artikulli i plotë »

Nuk do ta besonit por emri i vërtetë i Linda Morinës është Fexhrie, por a e dini se nga cili qytet vjen?

Kush është? Nga vjen? Si quhet tamam? Është kështu apo vetëm po luan? Cila është historia e vërtet e vajzës me çifteli? Ka kaq shumë pyetje dhe shumë pak përgjigje rreth Lindës, që disa pretendojnë se quhet Fexhrije, që disa thonë se është nga rrafshi i Dukagjinit, disa nga Drenica, …

Artikulli i plotë »