Wednesday , 12 December 2018

Arkivat e etiketimeve boten

Angela Merkel alarmon botën dhe Shqipetaret e Ballkanit: Kjo do të ndodhë menjeherë

“Nëse i mbyllim kufijtë, Europa merr fund”. Kjo ka qenë deklarata e bërë nga kancelarja gjermane Angela Merkel, gjatë kongresit të CDU’së.Kancelarja gjermane i është kundërpërgjigjur kështu ideve që vijnë nga Austria dhe synojnë frenimin e emigracionit përmes mbylljes së kalimit të Brenerit, në kufirin mes Italisë dhe Austrisë.Merkel ka …

Artikulli i plotë »

Putin mesazh kercenues per boten,pasi e vran diktatori sirian Bashar Al-Assad Putin thot se.. (Video)

Putin mesazh kercenues per boten,pasi e vran diktatori sirian Bashar Al-Assad Putin thot se.. (Video) Agjenci të shumta lajmesh nga Arabia, duke iu referuar burimeve nga qeveria e Rusisë, bëjnë me dije se Assad është varë mbrëmë në një pritë nga roja e tij personale. “Bashar al-Assad është qëlluar me …

Artikulli i plotë »

Një vit më parë kjo vajzë tronditi botën me pamjen e saj, sot është e vështirë ta njihni

Një vit më parë fotoja e adoleshentes nga Jemeni, Saida Ahmed Baghili tronditi mbarë opinionin publik. Ajo vuante nga kequshqyerja dhe fotografia e saj bëri xhiron e rrjeteve sociale duke prekur zemrat e shumë njerëzve. Pas publikimit të fotos shumë organizata i erdhën në ndihmë Saidës. Ata u kujdesën që …

Artikulli i plotë »

Një vit më parë kjo vajzë tronditi botën me pamjen e saj, sot është e vështirë ta njihni

Një vit më parë fotoja e adoleshentes nga Jemeni, Saida Ahmed Baghili tronditi mbarë opinionin publik. Ajo vuante nga kequshqyerja dhe fotografia e saj bëri xhiron e rrjeteve sociale duke prekur zemrat e shumë njerëzve. Pas publikimit të fotos shumë organizata i erdhën në ndihmë Saidës. Ata u kujdesën që …

Artikulli i plotë »

TRONDITESE / Tragjedi në botën e futbollit, bandat kriminale grabisin dhe më pas vrasin sulmuesin e njohur

Georges Griffiths, ish-lojtar i çekëve të Sparta Prague e së fundmi pjesë e skuadrës hungareze Diosgyor, ka ndërruar jetë sot në vendlindjen e tij në Bregun e Fildishtë.Tabloidi britanik The Sun shkruan se sulmuesi kishte qenë për vizitë në vendlindje kur bandat e armatosura kanë tentuar t’i grabisin automjetin e …

Artikulli i plotë »