Wednesday , 12 December 2018

Arkivat e etiketimeve fundit

E FUNDIT nga Gjermania : Merkel nese ushtaret Serb kalojne vetem nje meter ne Kosove, ushtria Gjermane do te Godas (VIDEO)

E FUNDIT nga Gjermania: Merkel nese ushtaret Serb kalojne vetem nje meter ne Kosove, ushtria Gjermane do te Godas….Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka komunikuar Serbisë se forcimi i ligjit dhe normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën është një kriter i rëndësishëm për anëtarësimin në Bashkimin Evropian. Ajo sot në konferenc …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT: “Hakmerren” serbët e Veriut, ja çfarë bëjnë tani..

Pas arrestimit të djeshëm të Marko Gjuriq, banorët serbë në veri të vendit kanë bllokuar rrugën në drejtim të komunës së Leposaviqit. Ata kanë vënë barrikada në fshatin Rudar të Zveçanit, ku kanë vendosur një kamion dhe një ekskavator, çka pamundëson qarkullimin në këtë pjesë, njofton Klan Kosova. Kështu rruga …

Artikulli i plotë »

E fundit, Studimi: Mashkulli i bërë synet apo jo? Ja kush i kënaq më shumë femrat

Edhe pse shpesh shkencëtarët nga SHBA theksojnë përparësitë shëndetësore të të bërit synet, kësaj here kemi mbledhur të dhëna nga studimet e ndryshme në gjithë botën dhe sjellim dallimet kryesore në higjienë dhe në seks me meshkujt të bërë synet dhe të pa bërë synet. Ndjeshmëria Edhe pse synetia nuk …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Arrestimi i Gjuriqit, Presidenti Serbisë, Aleksandër Vuçiqi jep urdhër: Lirojeni ose..

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq e ka thirrur për sonte në orën 19:30 mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare pas lajmit për arrestimin e drejtorit të së ashtuquajturës “Zyrë për Kosovën” në Qeverinë serbe:Ja dhe video shikojeni duke klikuar rekklamm me poshte::Ja dhe video shikojeni duke klikuar rekklamm me poshte: :Ja …

Artikulli i plotë »

LAJM MESNATE! Familjarët e Isa Mustafës japin lajmin e fundit, më në fund e pranojnë se ai ka…. |VIDEO|

Zyrtarë nga Spitali Amerikan kanë dhënë detaje për gjendjen shëndetësore të kreut të LDK-së, Isa Mustafa. Kanë thënë se ish-kryeministri para dy ditësh kishte shkuar për trajtim në spital me simptoma gripale.“Ai është duke u trajtuar në spital me terapi. Gjendja e tij është stabile. Në spital do të qëndrojë …

Artikulli i plotë »