Wednesday , 12 December 2018

Arkivat e etiketimeve kosova

Nga një anketë 2614 femra nga Kosova dhe Shqipëria kan pranuar se i tradhëtojne burrat e tyre, për arsye…

Normalisht thuhet se ndryshe nga burrat që kërkojnë pasionin në vende të tjera, kur ata ndjejnë se jeta e tyre seksuale nuk po ngrihet nga zero, gratë tradhtojnë për arsye emocionale. Por nëse mendonit se femrat tradhtojnë më shumë kur janë të vogla ose në të njëzetat gaboheni. Kjo pasi …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Tronditet e gjithë Kosova nga kjo qe sapo ndodhi para 30 min ka edhe te vdekur..

Dy persona janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në një atentat me armë zjarri që ndodhi në shëtitoren e qytetit të prishtinës. Raportohet se njëri nga viktimat është Zamir Latifi. Atentatorët qëlluan me breshëri kallashnikovi nga një makinë dhe më pas u larguan në drejtim të paditur. Kamerat …

Artikulli i plotë »

Nga 3 prill 2018, hyrja në Zvicër vetëm ëndërr për ata nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Serbia…

Procedurat e azilit do të përshpejtohen. Këshilli Federal miratoi disa urdhra për të shpejtuar procedurat e azilit. Ai gjithashtu specifikoi listën e vendeve të sigurta ku ben pjesë edhe Shqiperia, Kosova, Maqedonia, Serbia etj.Me këtë dëshmohet se Zvicra e shtrëngon rripin edhe me shume perballe emigrantëve sidomos atyre nga Ballkanit, …

Artikulli i plotë »

Tifozja nga Kosova, Rina Asani fiton fanellën e nënshkruar nga Ander Herrera të Unitedit (Foto)

Manchester United është një ndër ekipet me më së shumti tifozë anembanë botës. Këtu nuk bënë përjashtim as shtetin ynë, ku United ka mijëra fansa anekënd edhe trojeve shqiptare. That amazing moment when I took a picture with @PatCrerand. pic.twitter.com/V5RivjRpKa — Rina. (@rinaasani) August 9, 2017 Mesin e tyre është …

Artikulli i plotë »

21-vjeçarja nga Kosova që kandidon për deputete në Parlamentin e Austrisë

21-vjeçarja nga Kosova, Serafina Demaku, është kandidate për deputete në Parlamentin e Austrisë. Demaku garon për deputete në kuadër të Partisë Socialiste të Austrisë, në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen në këtë vend më 15 tetor. Kush është Serafina Demaku? Periskopi ka zhvilluar një bisedë me Serafina …

Artikulli i plotë »