Arkivat e etiketimeve kosova

Vjen në Durrës për detin, por çmimi i donerit në restorant Kosova e çmend të riun (Foto)

Bregdeti shqiptar, ofron bukuri të jashtëzakonshmem, por smund të themi të njëjtën gjë për cmimet, të cilat janë stratosferike dhe për ushqimet fastfood, e jo më për restorantet e mirëfillta, ku duhet të matesh mirë para se të futesh. Një rast i tilë ka ardhur në redaksinë e ShqipëriaIme, ku …

Artikulli i plotë »

E fundit / Serbi e pranon: Kosova është e pavarur, mjaftë ju gënjyem

Vuk Drashkoviq, politikan, shkrimtar dhe ish ministër i Punëve të Jashtme të Serbisë, thotë se edhe Serbia duhet ta pranojë dokumentin e Ahtisaarit dhe të vendos bashkëpunim të gjithanshëm me autoritetet dhe shumicën shqiptare në Kosovë, pa njohjen formale të pavarësisë së Kosovës. “Shqiptarët e kanë pranuar dokumentin e Ahtisaarit …

Artikulli i plotë »

E fundit / Shqiptari nga Kosova shokon Gjermaninë: Vret vajzën arsyeja tmerruese!!

Sipas zyrtarëve të policisë gjermane, në orët e hershme të mbrëmjes të së premtes, janë dëgjuar të shtëna në Bavari. Kjo i ka alarmuar fqinjët të cilët e kanë njoftuar policinë për ndodhinë.Oficerët e policisë, Kryqi i Kuq dhe ambulanca kishin shkuar menjëherë në vendngjarje, por ishte shumë vonë për …

Artikulli i plotë »

Kosova në zgjedhje, shikojeni çfarë është duke ndodhur në Shkodër para ndeshjes me Turqinë (FOTO)

Kosova pas pak orësh do të ndeshet me Turqinë. Një numër i konsiderueshëm i Dardanëve kanë arritur në Shkodrër. Duke e marrë parasysh që sot në Kosovë ishte ditë e zgjedhjeve, shuam tifozë e kishin lënë udhëtimin pasi ta mbaronin obligimin qytetar, shkruan “Gazeta Olle”. Tashmë në orët e pasdites …

Artikulli i plotë »