Arkivat e etiketimeve kosova

LAJMI FUNDIT: Tronditet Kosova askush se priti,sapo ndodhi kjo gje para zgjedhjeve nje polic…

Arrestohet polici i Kosovës që transportonte drogë…Në pamjet filmike të shfaqura shihet ndjekja e pjesëtarit të policisë nga kolegët dhe arrestimi i tij, pasi në bagazhin e veturës iu gjetën 15 kilogramë marijuanë që për destinacion kishin Podujevën. Tre muaj hetime intensive duke përdorur masa të fshehta iu deshën policisë …

Artikulli i plotë »

Shqiptari nga Kosova hero i Londrës, ja si u mundua t’i pengonte terroristët e armatosur me thika

Shoferi i një taksie ka rrëfyer se u përpoq të ndalonte tre burrat e armatosur me thika, të cilët hynë me furi mes një turme njerëzish në Urën e Londrës, me një furgon të bardhë. Dëshmitarët njoftuan se dëgjonin armë zjarri, mes raportimeve se kishin parë persona të therur pranë …

Artikulli i plotë »

Mërgimtari nga Kosova vjen nga Zvicra, po ja çfarë i ndodhi si hyri në Fush Kosovë

Viktima mashkull K-Shqiptar ka raportuar se të dyshuar të pa njohur i kane thyer xhamin e veturës BMW dhe nga vetura kanë vjedhë një qante ne te cilën kishte 400 franga Zvicerane dhe dokumente personale. Rasti po hetohet nga njesitet policore. Ngjarja ndodhi ne Fushë Kosovë më 03.06.2017-22:13. Gazeta Newborn …

Artikulli i plotë »

Vuçiq: I kuptoj shqiptarët që thonë se Kosova është e pavarur

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një deklaratë për media në Brdo-Brione, ka thënë se bashkë me presidentin maqedonas, Gjorgje Ivanov, kanë shkëmbyer “fjalë të rënda e të mprehta me përfaqësuesit shqiptarë”, duke aluduar në presidentët Hashim Thaçi e Bujar Nishani, por kjo, sipas tij, është më mirë sesa që …

Artikulli i plotë »