Arkivat e etiketimeve kosova

Tronditet Kosova ja se çfar ka bër Atentatori i Nismas me thikë …

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për tentim-sulmin që është bërë sonte tek selia e “Nisma”-s në Prishtinë. Organet e sigurisë kanë konfirmuar për “Indeksonline” se i dyshuari, sipas familjarëve, kishte probleme mendore. “Ju njoftojmë se rreth ores 22:21 eshte pranuar informata se nje person gjendet brenda rrethojave te nje …

Artikulli i plotë »

Puth dhe shtrihet në prehër të nxënëseve, por shikoni si justifikohet drejtori nga Kosova

Fotot e drejtorit të Qendrës Social-Edukative “Don Bosko” në Prishtinë po bëjnë namin në rrjet, madje ai akuzohet për ngacmim seksual ndaj nxënëseve të tij. Kjo sepse Don Izidor Llukiq është fotografuar shpesh me nxënëset e tij në një marrëdhënie shumë të afërt, jo vetëm duke i puthur ato, por …

Artikulli i plotë »

Alarmohet Serbia/ Mediat serbe: Kosova me tankat serbe për 30 minuta mund ta kallë Beogradin

Kështu, gazeta “srbija danas”, duke folur për këtë ushtri, nga gojë e ekspertëve serbë, përmend, siç shkruan, lidhjet e afërta të kryetarit të Turqisë me autoritete shtetërore të Kosovës. Kjo gazetë elektronike shkruan se kryetari i Turqisë Rexhep Taip Erdogan është sponsori kryesor i armatosjes së Ushtrisë së Kosovës dhe …

Artikulli i plotë »

Washington Diplomat: Ja si duhet ta fitojë Kosova vëmendjen e Donald Trump

Në një shkrim – bisedë me Ambasadoren e Kosovës në SHBA Vlora Çitaku, gazeta amerikane The Washington Diplomat, ka shkruar për raportet Kosovë –SHBA dhe afeksionin e kosovarëve ndaj ish –Presidentit Clinton. E tani duket se ka ardhur koha për një statujë tjetër… Por, Washington Diplomat duke shkruar për Clinton …

Artikulli i plotë »