Arkivat e etiketimeve lajmi

LAJMI I FUNDIT: Kerset lufta bërthamore, Amerika ne ora 12 nates fillon te sulmoje Rusie me raketa te “çmendura”, Trump mjaft durova (VIDEO)

Ruset jan keshilluar qe te grumbullojn ushqimet me te mira ne strehimoret e luftes se trete boterore per shkak te tensioneve ne seri te cilat mund te cojn ne konflikt global. Jeta ne nentok do te jet e zorshme per ata qe duan gjerat e embla. Embelsirat qumshti i kodensuar …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Rrahet rënndën kënngtarja Adelina Tahiri nga burri i saj Maqedonas humb dhe..? (Video)

Këngtarja Adelina Tahiri ka pësuar një rrahje ku si pasojë ka marrë lëndime të rënda,megjithatë flitet se është rrahur nga bashkshorti i saj maqedonas. Po ashtu dhe ka humbur fëmijën që kishte në bark.Për të shikuar videon e publikuar ne media maqedonase shtypni reklamen dhe shikojeni: Keni kujdes pamjet jan …

Artikulli i plotë »

Sapo ndodhi,ngushllime familjarve sapo u dha lajmi Isa Mustafa…ai ka ndrruar… (Video)

Sapo ndodhi,ngushllime familjarve sapo u dha lajmi Isa Mustafa…ai ka ndrruar… / Zyrtarë nga Spitali Amerikan kanë dhënë detaje për gjendjen shëndetësore të kreut të LDK-së, Isa Mustafa. Kanë thënë se ish-kryeministri para dy ditësh kishte shkuar për trajtim në spital me simptoma gripale.“Ai është duke u trajtuar në spital …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Tronditet e gjithë Kosova nga kjo qe sapo ndodhi para 30 min ka edhe te vdekur..

Dy persona janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në një atentat me armë zjarri që ndodhi në shëtitoren e qytetit të prishtinës. Raportohet se njëri nga viktimat është Zamir Latifi. Atentatorët qëlluan me breshëri kallashnikovi nga një makinë dhe më pas u larguan në drejtim të paditur. Kamerat …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT : Nga nesër 1 prill asnjë patentë shofer nuk ka më vlerë, ja rregulli çka duhet të bëni

Për të senzibilizuar problemin me këto dokumente të Maqedonisë është inicuar një peticion nga Shkupi, ku po mbledhin nënshkrime për të kërkuar nga Berlini pranimin e patentës së shoferit të Maqedonisë. Urim Ajdari nga Shkupi i cili jeton në Baden Wurtenberg të Gjermanisë, po ankohet për shkak të mos pranimit …

Artikulli i plotë »