Wednesday , 12 December 2018

Arkivat e etiketimeve lajmi

LAJMI FUNDIT: Tronditet e gjith Shqiperia nga kjo qe sapo ndodhi para 30 min ka edhe te vdekur (Pamje)

Dy persona janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në një atentat me armë zjarri që ndodhi në shëtitoren e qytetit të Lushnjes pasditen e sotme. ABC News raporton se njëri nga viktimat është Zamir Latifi. Atentatorët qëlluan me breshëri kallashnikovi nga një makinë dhe më pas u larguan …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT: TË SHTËNA ME ARMË NË DREJTIM TË SELISË SË VETËVENDOSJES

Para pak çastesh, në bulevardin “Ismail Raka” në Kaçanik janë dëgjuar disa të shtëna armësh, shkruan portali Realiteti.info. Përfaqësues të Lëvizjes “Vetëvendosje” në këtë komunë kanë thënë në kushte anonimiteti se është shtënë ndaj tyre nga disa persona. Nderkohe, Demokracia në Veprim ka bërë të ditur rezultatet paraprake të zgjedhjeve …

Artikulli i plotë »

Lajmi fundit: Rrahje e madhe mes Sinpatizantve te PDKs dhe AKRs në Mitrovic 2 persona jan …

Festa në Mitrovicë ka eskaluar në dhunë fizike mes sipmatizantëve të dy partive. Në Mitrovicë janë rrahur mes vete simpatizantë të PDK-së dhe AKR-së. Për këtë kanë ndërhyrë edhe njësia speciale e policisë së Kosovë. Kujtojmë që PDK dhe AKR pritet të shkojnë në balotazh në Mitrovicë.

Artikulli i plotë »

Lajmi i fundit –luftë në Tiranë pran shtepis se Saimir Tahirit 4 të plagosur dhe 2 polic te vrar (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në kryeqytet pran shtepis se Saimir Tahirit. Pas një sherri janë plagosur katër persone me armë zjarri. Mësohet se të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën, ndersa dy policet jan vrar duke dashur tu ndihmojn te plagosurve por mediat raportuan se …

Artikulli i plotë »

Lajmi i fundit –luftë në Tiranë pran shtepis se Saimir Tahirit 4 të plagosur dhe 2 polic te vrar (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhurpara pak minutash në kryeqytet pran shtepis se Saimir Tahirit. Pas një sherri janë plagosur katër persone me armë zjarri. Mësohet se të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën, ndersa dy policet jan vrar duke dashur tu ndihmojn te plagosurve por mediat raportuan se ngjarja …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT: Vritet tek shtëpia e saj gazetarja e cila ia publikoj skandalet politikanëve të …

“Mashtrues e kriminelë kudo ku hidhni sytë, situata është dëshpëruese”. Ky ishte shënimi i fundit që gazetarja malteze Daphne Caruana Galicia, bëri në blogun e saj vetëm gjysmë ore para se të gjente vdekjen nga shpërthimi i një bombe që ia kishin vënë në makinë. Mediet vendase duke raportuar detajet …

Artikulli i plotë »