Wednesday , 12 December 2018

Arkivat e etiketimeve lajmi

LAJMI FUNDIT / Shkurte Gashi martohet me vëllaun e Blerim Destanit, ndanë babain nga 5 fëmijët

Këngëtarja e mirënjohur Shkurte Gashi është e rezervuar për jetën private. Ajo nuk është parë asnjëherë në shoqëri të ndonjë mashkulli, shkruan arbresh.info. Por, si duket tani më Shkurta ka gjetur personin e jetës. Bëhet fjalë për vëllain e Blerim Destanit, Selimin. Nga burimet e portalit arbresh.info mësohet se ai …

Artikulli i plotë »

Sapo ndodhi… LAJMI FUNDIT / Rrahet Fasher Krasniqi behet per spital nga… (Video)

Kjo video e pubikuar nga një faqe në rrjetin social Facebook, shihet deputeti nga Vetëvendosje, Frashër Krasniqi, me sy të mavijosur duke bërë thirrje që sistemi politik në vend të ndryshohet pasi, sipas tij, është sistem i dhunës dhe dhuna është e ndaluar, shkruan Parrotlla.net.Po i njëjti, në një emision …

Artikulli i plotë »

Vdes figura e njohur shqiptare që i dha shumë vendit

Pas një sëmundjeje të rëndë në Vjenë të Austrisë, në moshën 35 vjeçare ka vdekur shkencëtarja shqiptare Vlorë Mehmeti –Tërshani. Lajmi është dhënë nga stomatologu, Xheladin Ujkani, njëherësh drejtori i Organizatës për Arsim, Shkencë dhe Shëndetësi “KISCOMS”, përfaqësuese e së cilës organizatë për Austri ishte edhe e vet e ndjera. …

Artikulli i plotë »

LAJMI TMERRSHEM: Në Kataloni sapo erdhi lajmi se 337 Votues jan …

Qindra persona janë lënduar nga përleshjet e policisë spanjolle me votuesit në Kataloni, pasi ata sekuestruan kutitëe e votimit dhe provuan të ndalnonin referendumin. Zëdhënësi i qeverisë së Katalonisë, Jordi Turull, ka thënë se 337 persona janë lënduar nga “ shteti i dhunshëm spanjoll”,gjatë përballjes me policinë. Policia kishte thyer …

Artikulli i plotë »