Wednesday , 12 December 2018

Arkivat e etiketimeve raportohet

Të shtëna me armë zjarri në Dukagjin të Kosovës, një person raportohet se është…

Para disa minutave ka ndodhur një gjuajtje me armë zjarri në rrugën “Ismajl Qemajli” në Gjakovë, me këtë rast ka pësuar lëndime trupore një person. Ndërsa i dyshuari ndodhet në arrati, lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Lirije Podrimaj nga Policia në Gjakovë. Momentalisht policia është në kërkim të …

Artikulli i plotë »

Ngjarje tronditëse ndodhi në Prishtinë, raportohet edhe për 4 persona

Mbrëmë nga njësiti i hetimeve të përgjithshme që operojnë në Drejtorinë Rajonale të Policisë së Prishtinës është ndërmarr një operacion policor, lidhur me arrestimin e personit të katërt të dyshuar për rastin vrasje në tentativë, që ka ndodhur në rrugën “B” në Prishtinë. Operacioni policor ka zgjatur rreth tri orë …

Artikulli i plotë »

Kjo ishte Përleshja masive mes shqiptarëve dhe turqve në Gjermani, raportohet për të …

Një përleshje ka ndodhur pasditen e djeshme në Gjermani mes një grupi shqiptarësh dhe turqish. Siç raportojnë mediat gjermane, ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:45 në rrugën Farberstrasse. Një grup prej shumë shqiptarësh të moshave nga 25 deri 30 vjet u përleshën fizikisht me një grup turqish prej tre veta”, …

Artikulli i plotë »

Lajm i madh për gjithë botën dhe Shqiptarët: E pat puna e Putinit, tani po raportohet se ai…

Dr. Can Kasapoglu është bashkëpunëtor shkencor në EDAM Center për Ekonominë dhe Studimet Politike në Stamboll. Ai është pyetur për pasojat që mund të ketë rrëzimi i një avioni ushtarak rus nga dy avionë luftarakë turq F-16. Më poshtë, intervista: Sa mund të thuhet se pritej që Turqia ta rrëzonte …

Artikulli i plotë »