Wednesday , 12 December 2018

Arkivat e etiketimeve trete

LAJM I FUNDIT / Nis lufta e tretë botërore? Rusia hedh raketën e stërmadhe. Çfarë po ndodh tani? (Foto)

Rusia ka kryer një test të suksesshëm të raketës RS-12M Topol ICBM, teksa rriten tensionet globale me Korenë e Veriut. Raketa goditi me sukses objektivin e saj në një distancë në Kazakistan, konfirmoi Ministria ruse e Mbrojtjes. Prova vjen vetëm një ditë pasi Koreja e Veriut akuzoi SHBA për shpalljen …

Artikulli i plotë »

Formohet Shteti i tretë shqiptar. Shpërndaje nëse iu gëzove këtij lajmi

Nesër në Hagë, Kuvendi i Çamërisë do ta shpallë Pavarësinë dhe do ta formojë Qeverinë me të gjithë resorët, përfshirë edhe atë të Mbrojtjes. Sipas kryetarit të Shoqatës Çamëria, Festim Lato, nesër do të formohet edhe Forca Mbrojtëse e shtetit çam. Sipas tij, kjo po bëhet me përkrahje ndërkombëtare. Lajmin …

Artikulli i plotë »

Formohet Shteti i tretë shqiptar. Shpërndaje nëse iu gëzove këtij lajmi

Nesër në Hagë, Kuvendi i Çamërisë do ta shpallë Pavarësinë dhe do ta formojë Qeverinë me të gjithë resorët, përfshirë edhe atë të Mbrojtjes. Sipas kryetarit të Shoqatës Çamëria, Festim Lato, nesër do të formohet edhe Forca Mbrojtëse e shtetit çam. Sipas tij, kjo po bëhet me përkrahje ndërkombëtare. Lajmin …

Artikulli i plotë »

Ja në cilin vit do të filloj lufta e tretë Botrore do tju Shokojë

“Russia Today” ka fajësuar “Daily Star”-in dhe “Daily Mail”-in për krijimin e panikut rreth Luftës së Tretë Botërore. Transmetuesi që financohet nga shteti, Russia Today (RT), akuzoi gazetat kombëtare britanike për citimin e “raporteve të pakonfirmuara” që sugjeronin se presidenti rus, Vladimir Putin, ka urdhëruar familjet ruse që të kthehen …

Artikulli i plotë »