Tifozja nga Kosova, Rina Asani fiton fanellën e nënshkruar nga Ander Herrera të Unitedit (Foto)

Manchester United është një ndër ekipet me më së shumti tifozë anembanë botës.

Këtu nuk bënë përjashtim as shtetin ynë, ku United ka mijëra fansa anekënd edhe trojeve shqiptare.

Mesin e tyre është edhe Rina Asani, e cila njihet si tfiozja më e flakët e Manchester United.

Madje, Asani ka fituar një fanellë të nënshkruar nga ylli i skuadrës angleze, Ander Herrera.

Ajo e fitoi në saje të një loje të organizuar prej Djajve të Kuq, e cila kishte të bënte me përfundimin e një fjalie, ku shpërblimi ishte një fanellë me nënshkrim të spanjollit.

“Ajo ndjenja kur…..”, ishte fjalia të cilën Unitedi kërkoi nga fansat që ta kompletojnë. Asani e plotësoi këtë fjali me “Ajo ndjenja kur Ander Herrera i përgjigjet mesazhit tënd”.

Unitedi më pas la edhe një mesazh sërish në Twitter duke uruar Asanin, gjersa kjo e fundit shfaqi gëzimin e madh duke thënë se “nuk mund të besojë që e ka fituar fanellën e nënshkruar nga Herrera dhe se është personi më i lumtur në botë”. /Telegrafi/

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari: